Urea. Urealiticum, molim Vas pomoc

Valentina

Postovani lijecnici

Po drugi put sam u drugom stanju. Prvi put sam imala spontani abortus
najverovatno radi klamidije. Izljecila sam klamidiju i sada sam u 18 nedelju u drugom stanju. Prekjuce sam uzela bris, posto stalno mi curi neka zutenjikava tecnost iz vaginalnog otvora, i rezultati su slijedeci:

Klamidija = negativno

625 Urea.Urealyticum 430 Mycoplasma hominis

34 Doxycyline ........................ 3 34 Doxycyline ................... 3
39 Josamycin ......................... 3 39 Josamycin ..................3 52 Ofloxacin .......................... 2 51 Pefloxacin .................... 2
35 Erythomycin....................... 3 35 Erythomycin.................. 3
32 Tetracycline...................... 3 32 Tetracycline................... 3
53 Ciprofloxacin...................... 2 53 Ciprofloxacin.................. 2
38 Azithromycin...................... 3 38 Azithromycin............... 3 37 Clarithromycin.................... 3 37 Clarithromycin................ 3
43 Pristinamycin...................... 3 43 Pristinamycin................ 3

Lijecnik mi je rekao da od ovoga mogu ranije da se porodim, odnosno i da izgubim plod. Prepisao mi je Eritromicin 4x1 na dan.
Molim Vas mnogo sam uplasena, i odgovorite mi sta sve ove rezultate znace.

Pozdrav

Valentina

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Valentina,
Ureaplasma urealyticum, je bakterija koja može uzrokovati spontani pobačaj i prijevremeni porod. Vaš liječnik je ispravno postupio jer Vam je prepisao antibiotik koji djeluje na tu bakteriju, a nije štetan za Vaše dijete. Istovremeno se trebate liječiti Vi i Vaš suprug.