Ureaplasma i doksiciklin

kor512

Poštovani,

prilikom briseva mi je pronađena bakteria Ureaplasma i to 10 na 5. Doktorica je propisala meni i partneru antibiotik Doksiciklin 100mg kroz 12 dana jednu kapsulu dnevno i meni vaginalete Polygyinax. Teta u ljekarni je bila malo zbunjena da mi objasni kako dozirati s obzirom da su onda 25 kapsula za koristenje. Znaci da li da uzimamo to svaki dan u isto vrijeme i po jednu, bez obzira što nećemo sve potrošiti iz pakiranja ili? Moja doktorica je nedostupna za objašnjavanje, malo sam zbunjena s obzirom da je to jak antibiotik želim da ga primjenimo pravilno. Hvala unaprijed, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučena terapija ureaplazme je 2x100 mg doksiciklina na dan kroz 7 dana.