Uredna trudnoća?

latica1982

Poštovani,
Zadnja menstruacija 21.04. što odgovara trudnoći od 7/5 tjedana, po meni trudnoća malo manja otprilike 7 tjedana ili 7/1 pošto je ovulacija bila kasnije. Danas prvi put odlazim na pregled i dobivama nalaz: Cerviks 1 čl, zatvoren, UZV: CRL: 7mm, ne vidim FHR
Pošto moj doktor apsolutno ništa ne govori, ja sam sama iz nalaza iščitala da ne vidi srčanu radnju. Naručena sam za 2 tjedna ponovno na UZV, pa me zanima Vaše mišljenje, da li da se nadam srčanoj radnji ili su ovo tjedni u kojim bi to već bilo vidljivo?
Hvala na odgovoru, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 7 mm odgovara otprilike 6. tjednu trudnoće. To je vrijeme kada se prvi puta mogu uočiti kucaji. Uvijek treba uzeti u obzir standardnu pogrešku, tj. da je trudnoća ipak nešto manja. Potrebno je učiniti kontrolni UZV

latica1982

Zaboravila sam napomenuti da doktor nije radio vaginalni UZV, nego UZV preko trbuha. Da li postoji mogućnost da zbog toga nije vidio srčanu radnju?
Hvala i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno. Abdominalnim uzv u ranoj trudnoći puno se slabije vidi.