Urinarna infekcija u trudnoci

Marta35

Postovani,
Trenutn sam 23 nedelja trudnoce. Medjutim imam urinarnu infekciju. U nalazu urinokulture je pronadjeno preko 100 000 Klebsiella Enterobacter spp, koja je osetljiva maltene na sve lekove, na amoksicilin+ klavunska kis, na cefaleksin, na gentamicin, na baktrim i sl.
Doktorka mi je prepisala terapiju 8 dana , 2*2 kapsule Palitrexa od 500mg, takodje uporedo da stavljam Macrimor vaginalete i pijem probiotik?
Kako nije bila doktorka koja meni vodu trudnocu, posto je odsutna, recite mi molim Vas dal je ova terapija u redu, nije opasna po plod?
Unapred zahvalna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapija je odgovarajuća i potpuno bezopasna za plod.

Marta35

Postovani doktore,
pre dve nedelje sam imala urinarnu infekciju, gore sam Vam postavila pitanje u vezi sa terapijom. Terapiju sam ispila i danas kako mi je receno 5 dana od prestanka terapije uradila sam kontrolnu krvnu sliku i odnela urina na analizu.
Urinokulturu jos cekam. Nalaz urina je uredan. Medjutim krvna slika je gora. Pre dve nedelje stavke koje su strcale i sada strce su :
Leukociti 9 granica 10
Neutrofili 73 granica 70
Crp 5.4 granica 5

Danas su ti nalazi ovakvi:
Leukociti 12.2 granica 10
Neutrofili 78 granica 65
Crp 6.4 granica 5.
Moja dva pitanja su, s obzirom da ja nemam nikakve tegobe, a imam zakazan pregled kod ginekologa u ponedeljak, dal su ovi nalazi alarmantni da idem na pregled kod nekog drugog ranije?
I sta bih sada jos trebala da uradim od nalaza?
Ja sam 25 nedelja trudnoce.
Bas sam nekako uplasena.
Hvala unapred
Marta

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to su fiziološki povišene vrijednosti za trudnoću. Nema potrebe za hitnim pregledom.