uspješna trudnoća

Ana

Poštovana dr.Kupešić,

danas mi je 33.dan ciklusa, a prije tri dana sam otkrila da sam trudna.
Vadila sam betu i 1.beta je bila 653,27, a 48 sati poslije iznosila je 1544,10 a progesteron je 25,41.
Da li je ova razina progesterona niska ( napominjem da pijem dabroston 2x1 od kada sam otkrila trudnoću ) i da li je terapija odgovarajuća?

Zanima me kolike su šanse da ovo bude normalna trudnoća budući da sam bila trudna ali nije bilo ploda i kada mogu ici na uzv da se utvrdi postojanje embrija. Da li je 39 .dan ciklusa prerano ??

Unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru ( iznimno cijenim Vaš trud na ovoj web stranici ) i nadam se da ćete me umiriti jer želim da se ostvari ovaj san.

Ana

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ods svega srca čestitam na dobrim vijestima. Razina beta hCG je doista normalna za tako ranu gestaciju, a ultrazvučni nalaz bi kroz tjedan dana trebao pokazati primjereni razvoj embrija kojem bi se u tom vremenskom intervalu morala pokazati i srčana aktivnost. Razina progesterona neka Vas ne brine, jer uzimate suplementacijsku terapiju (Dabroston 2x1 tbl). Puno sreće.