Uzv u 33 tjednu trudnoce

Lenaneva

Postovani!

Jucer sam bila na uzv-u sa rocno 33 tjedna!.
Naime rezultati uzv-a su slijedeci!: BPD 84 za 34+1,AC 285 za 32+4, FL 57 za 30+1,TT 2100 gr, 30 C.
RI AU 0,57-0,62.

Do sada su ultrazvuci bili dobri i u gabaritima,beba je na zadnjem uzv-u bila na 50 Centila,da bi sada pala na 30 centila. I femur je prekratak na ovom uzv-u sto na predhododnim ultrazvucima nije bio slucaj! Zabrinuta sam,pa vas molim ako mi mozete pojasniti nalaz. Najljepsa hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve mjere su unutar fizioloških granica odstupanja. U 33. tjednu razlike u dužini u težini fetusa su puno veće nego u početku. Normalna porođajna težina se kreće u rasponu od 2,5 kg do 4kg.