vaginalno krvarenje usred ciklusa

misomiso

Poštovani,

29.5.2015. bila sam na ginekološkom pregledu (pregled, uzv, papa test) te je nalaz svega bio uredan. 3 dana nakon pregleda, usred ciklusa, 1.6.2015. počinje vaginalno krvarenje (svježa, crvena krv) koje traje već preko deset dana. Intenzitet krvarenja je nešto manji nego kod mjesečnice koju sam trebala dobiti 15.6 (dostatno za dnevne uloške koje zamijenim svaka 2-3 h), nema bolova. Imam 33 godine i jedan porod.
Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško mi je reći o čemu se radi. Ako ste bili na pregledu i sve je uredno ne vidim razloga krvarenju. Moguće je da se radi o disfunkcijskom krvarenju i treba ga tretirati hormonskom terapijom.

mtad

Postovani, oko desetak dana nakon menstruacije pojavilo se lagano krvarenje, krvavi iscjedak koji je trajao otprilike 3 dana, zatim sada ponovo nakon odnosa je bio krvavi iscjedak i na papiru sam primjetila tockicu svjeze krvi. Znate li mozda o cemu bi se moglo raditi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Najvjerovatnije o periovulacijskom krvarenju.

ramon

Lijep pozdrav!
Imam pitanje.
Imam 27god ii dijete od 3god. Zadnju menstruaciju sam imala 26.6.-3.7 (bili smo na moru ako ima kakve veze)., sve normalno kao i svaki mjesec. Da bi mi 12.7. krenuo smeđi iscjedak, i u subotu ujutro sam prokrvarila, i jos uvijek krvarim, imam bolne i otecene grudi (navecer kad se skinem kao kvrzice), boli me donji dio trbuha/jajnici, ledja i jace me boli kad nosim teret (npr dijete).
Nikad do sad mi se to nije dogodilo, ciklusi su mi od pocetka uredni na 27/28 dana!
Ne znam imam li razloga za brigu ili ne!
Hvala i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da se javite liječniku. Prema navedenome teško da se radi o disfunkcionalnom krvarenju kao što je ovulacijsko ili krvarenje zbog insuficijencije žutoga tijela. Ta krvarenja su oskudna i kratkotrajna. Ukoliko ste imali odnose preporučam da učinite test na trudnoću.

Sara39

Poštovani doktore, molila bih vas za savjet, naime imam 39 godina, u 5 mjesecu inducirani pobačaj u 19 tjednu trudnoće zbog sindroma down, oduvijek nepravilni ciklusi i do 70 dana, koji su regulirani uz duphastone prije trudnoce, na terapiji sam euthyiroxom zbog hipotireoze, hormoni i uzv sada uredni, imam pcos, od 5 mjeseca nakon induciranog pobačaja sam bila na više uzv zbog polipa koji su se odljuštili te je sada uzv uredan, cervikalni brisevi također uredni, papa test uredan, unazad 3 ciklusa sam na terapiji proverom radi reguliranja ciklusa, ali u sca 3 ciklusa koja traju 4 dana, nakon toga još smeđi iscjedak 4 dana, onda krvarenje stane, te negdje oko 12 dana ciklusa kreće smeđe do tamno crveno oskudnije krvarenje koje traje i po nekoliko dana, kad krenem s proverom krvarenje polako prestaje, ali ukupno traje sigurno i tjedan dana, s obzirom na uredan uzv, o čemu bi se moglo raditi i što bih eventualno od pretraga trebala napraviti, također napominjem da uz to krvranje uvijek postoji napuhnutost trbuha te blaga bol slična menstrualnoj, hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje koje se javlja u sredini ciklusa i može biti popraćeno bolovima je ovulacijsko krvarenje. Nije potrebno liječenje.

sb34

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 24.01., redovni ciklusi. Jučer, 14. dan ciklusa, sam uočila krv na rublju, veličine kovanice. Dobro sam oprala ruke i prstom provjerila da li ima krvi u rodnici, no bio je samo normalni bijeli iscjedak. Također, ni na vanjskom dijelu nema nikakvih tragova oštećenja. Poslije ni traga od krvi. To mi se prvi put dogodilo. Trebali bi mi biti plodni dani, ali nema plodne sluzi. Spolne odnose imam istim partnerom 3 god. Znam da ne možete znati što je, no postoji li neko objašnjenje za to ili je samo bila ovulacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o ovulacijskom krvarenju. Nema razloga za brigu.