Skracen cerviks

Marica1122

Postovani,
Ljubazno molim tumacenje nalaza.
Trenutno sam u 32+3 TT.
Na jucerasnjoj kontroli doktor je odredio mirovanje:per spec portio prominira, palpacijski skracena, smeksana, cc uloziv do uu, uterus normotonican. Tvs cervikomezrija 25mm.
Zanima me s obzirom na ovakav nalaz koliko moram mirovati i sto uopce znaci gore napisano.
Pijem magnezij i stavljam utrogestan200mg

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz nije zabrinjavajući, pogotovo ako vam ovo nije prva trudnoće. Izbjegavajte napore i dulje stajanje. Nema razloga da ne dogurate do termina.