veličina bebe

Beyonse

Poštovani, možete li mi, molim Vas rastumačiti uzv: BPD 2.18cm, dev 72% ; HC 8.35 dev 70% ; AC 6.82 83% ; CRL 7.26 dev >98% ; FL 0.942 46% , zadnja mjesečnica je bila 5.10.2012.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana radi se o mjerama embrija koje su sasvim uredne, čak i malo veće za tu gestacijsku dob.

Beyonse

Molim Vas ne znam što da mislim, u noći me probudila snažna bol u trbuhu, i nakon mokrenja mi je došlo jako slabo uz drhtavicu, znojenje, mrak pred očima, međutim čim sam legla i umirila se bol je prestala u roku 2-3 minute, i više se nije ponovila nije bilo nikakvog ni iscjetka ni krvi , kao da se ništa nije ni dogodilo. Molim Vas što je moglo biti uzrok, jel moguće da se nešto dogodilo bebi? Inače sam naručena kod liječnika za ponedjeljak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovako bez pregleda niti laboratorijskih nalaza ne znam uzrok boli.
Mislim da je s bebom sve u redu.

petric1309

Poštovani,
da sam točno 34+0. Bila sam kod dr. na UZV. Od početka mjerenja je glavica bebe bila nešto manja, tako je i danas, ali čak dva TJEDNA. Trbuščić je manji za tjedan dana.
Evo mjere:
BPD - 8.16
FL 6.71
AC - 29.1
HC - 29.15.
Težina: 2223 g
Plodna voda uredna, a RI Au 0.57.
Doltorica kaže da je to sve ok, ali isto je nekako bila zabrinuta zbog te glavice.
Ja sam visoka 162, do sada dobila 11 kg.
Pijem Euthyrox, Elebaby, željezo

Mislite li da trebam biti zabrinuta?
Hvala i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve je u redu. U ovoj dobi trudnoće postoje velika individualna odstupanja u veličini i težini djece. Nisu sve bebe jednake. Normalna porođajna težina je od 2500 do 4000 g. Nema razloga za brigu.

petric1309

Puno Vam hvala na brzom odgovoru.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.