Velicina ploda

Maya28

Postovani!

Trudna sam 33+5 tjedana. Danas na uzv pregledu je doktor rekao da beba ima manju glavu.
U trudnickoj knjizici su upisane samo tri vrijednosti koje su izmjerene:

BPD = 82
FL =64
AC = 30,1

Ovo mi je treca trudnoca...malo sam anemicna pa mi je danas uvedeno zeljezo i zbog vaginalnog iscijedka vaginalete..
sve je ostalo uredno do sada i prve dvije trudnoce su bile uredne,bebe su bile po mjerama koje su odgovarale tjednu trunoce.

Dali me ove mjere u sadasnjoj trudnoci trebaju brinuti?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mjere su unutar granica normale. Nema razloga za brigu.

leonorica85

Poštovani...gestacijska vrecica od 6 milimetara i zumanjcana u njoj,kojem tjednu trudnoce odgovaraju? Koliko dana od oplodnje pocinje srce kucati?Hvala

leonorica85

Da napomenem gestacijska je 6mm sa zumanjcanom bez odjeka ploda

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz odgovara za otprilike 5 tjedana trudnoće (računajući od zadnje menstruacije). Otkucaji srca se ultrazvučno vide u 6. tjednu.

leonorica85

Hvala Vam doktore sto imate vremena i strpljenja odgovoriti na pitanja... znaci ako je po skolskom ovulacija bila 14.-tog dana ciklusa na 6+1 bi onda vec trebao biti plod i trebalo bi se cuti srce kako kuca?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako bi trebalo biti. Ponekad ovulacija može nastupiti kasnije, pa se i trudnoća kasnije vidi.