Vit D I AMH

Verica123

Poštovani, da li vitamin D utiče na AMH...cula sam da neki dr povezuju nedostatak vitamina D sa lažno niskim serumskim AMH..Koliko je to tačno.. koliko dugo i u kojoj dozi bi se u tome slučaju trebao uzimati vitamin D...Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postoje naznake kako suplementacija vitaminom D smanjuje inzulinsku rezistenciju i stimulira anti-Müllerov hormon (AMH). Optimalna razina vitamina D se kreće između 50 i 200 nmol/L.

arctic_monkeys

Pozdrav,
molim Vas mišljenje. Imala sam jedan spontani pobačaj u 9tt. Srce je počelo kucati, ali nakon druge kontrole utvrđen je hidrofobičan embrio. Uzrok ne znam.

Da li smatrate da je u redu da preventivno pijem Aspirin 100, u procesu planiranja trudnoće? Dobila sam preporuku da je dobar zbog prokrvljenosti materinice.

Molim Vaše mišljenje.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete početi uzimati Aspirin. Aspirin ima dobar učinak na 'prokrvljenost' organizma.