Vitamin C u trudnoći

Rian@

Poštovani doktore, još od razdoblja prije začeća redovito pijem Novalac prenatal tablete (sad sam u 18tt). Posljednjih 8-9 dana uz njih sam svaki dan popila po jednu šumeću tabletu vitamina C od 1000mg, budući je više mojih kolegica bilo bolesno i prehlađeno, zbog čega sam se bojala da i sama nešto ne pokupim.
Večeras sam naišla na članak u kojem se tako visoke doze vitamina C nikako ne preporučuju u trudnoći pa me zanima jesam li mogla napraviti kakvu štetu s tom konzumacijom. Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niste napravili nikakvu štetu s tim dozama C vitamina.