za prof.Djelmiša-veliko hvala

luna

Lijep pozdrav!
Pokušat ću biti kratka s obzirom na cijli splet okolnosti s mojim trudnoćama.
Naime, imam 28 godina i iza mene su 3 spontana pobačaja (u braku sam 3 godine).Zadnji pobačaj je bio u 9 mj. prošle godine.Prva dva puta dijagnosticiran mi je blighted ovum (tzv. trudnoća bez ploda), a ovaj treći put kažu da je plod prestao sa razvitkom u 6 tj. trudnoće.
Navesti ću Vam koje sam sve pretrage napravila u ove 3 godine:
-papa-test= u više navrata UREDAN
-kortizol=malo povišen
-ct hipofize= UREDAN
-ct nadbubrežne žlijezde=UREDAN
-LH= 3,10
-FSH=5,20
-PRL=15,50
-ESTRADIOL=37,80
(VRIJEDNOSTI lh,fsh,prl i estradiol rađeni su 6 dana ciklusa)=UREDNI
-AEROBI I ANAEROBI=NEGATIVNI
-MIKOPLAZMA I UREAPLAZMA=NEGATIVNI
-CHLAMYDIA TRACHOMATIS=POZITIVNA(izliječena u 10 mj. ove godine)
-GUK inzulin(radi eventualne inzul.rezistencije=uredni
-progesteron=17 dan ciklusa=5,8 nmol/L
20 dan ciklusa=25,8 nmol/L
24 dan ciklusa=37,1 nmol/L
-citomegalovirus,listerioza,Hpv,toxoplazma=sve negativno
-kariogram mene i supruga=uredan
-spermiogram supruga =uredan
-bakteriološki brisevi =uredni
-23.06.2003. =histeroskopskim putem uklonjen septum uteri(vrlo mali)
-krvne grupe : ja=0- suprug=A-

Kao šta vidite radila sam dosta kompletnu obradu , moram napomenuti da su skoro svi ovi nalazi stari 2-3 mjeseca (jer sam neke morala ponoviti koje sam bila radila prije2 godine).
Naime ,kao što vidite skoro svi nalazi su uredni osim šta sam u 6 mj. ove godine operirala mali septum i neki doktori mi govore da je razina PROGESTERONA DOVOLJNA ZA RAZVITAK PLODA A NEKI MI GOVORE DA S TAKVOM RAZINOM PROGESTERONA NE SE MOŽE RAZVITI PLOD DA JE TO DOSTA NISKA RAZINA.
JA BIH VAS LIJEPO MOLILA ZA VAŠE STRUČNO MIŠLJENJE U SVEZI PROGESTERONA I DRUGIH NALAZA KOJE SAM VAM NAPISALA.
HVALA PUNO, PUNO!

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Luna,
Anembrionalne trudnoće (Blighted ovum) su najčešće posljedica infekcije, što je i kod dokazano (pozitivna Chlamydia trach).
Moja preporuka - ponovite cervikalni bris na Chlamydiu trach., i ukoliko je ponovno negativna planirajte trudnoću.