zabrinuta ?!?!

ana

Gotovo dvije godine pila sam kontracepciju - stediril m; prestala sam u kolovozu 2003. Do siječnja su mi menstruacije bile redovite, 20. u mjesecu, a u siječnju je "došla " tek 26.1. Krenuli smo na bebača, uvažavali plodne dane, ali test je danas, 3.3. bio negativan, a nikakvih simptoma uobičajenog pms-a nema.
Pitanja:
1. Ukoliko se menstruacija pojavi, kako odrediti plodne dane s obzirom na neredovit ciklus?
2. Ukoliko je i moja majka teško zatrudnila (4 godine pokušavala), je li moguće da se to i meni dogodi? Sestra nije imala tih problema, ostala je trudna odmah.
3. Što učiniti?

Pozdrav & hvala

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Ana,
mjerenje bazalne temperature od prvog dana menstruacije ujutro pod jezik te kada dođe do povišenja temperature za stupanj do stupanj i pol tada su plodni dani.