zabrinuta

nina

lijep pozdrav
molim Vas misljenje glede sljedeceg:
imam decka s kojim sam prvi puta spavala,ja njemu nisam prva ali je zadnji odnos prije mene imao prije 5 godina i tvrdi da nikad nije imao nikakve smetnje
ja pijem pilule i ne koristimo nista drugo,znaci nista za zastitu od spolno prenosivih bolesti
u zadnje vrijeme primijetila sam iscjedak vrlo neugodnog mirisa
narucila sam se kod ginekologa ali moram dugo cekati pa sam u medjuvremenu vrlo zabrinuta te vam se iz tog razloga i javljam
papa test sam napravila prije tri mjeseca i tada je bilo u redu no tada smo koristili kondom
moj decko je prije mjesec dana napravio bakterioloski pregled urina i ustanovljeno je da je uzorak sterilan
no,mene zanima:zar nije trebao dati i ejakulat na pretrage da bi se ustanovilo dali on ima nekakvu spolnu bolest ili bakterije
koje mi je mogao prenijeti
molim vas da mi pojasnite kakve je on zapravo pretrage trebao obaviti da bi se to ustanovilo i sto bi ja sad trebala uciniti
hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana Nina,
Ukoliko se javlja iscjedak neugodnog mirisa, to zasigurno ukazuje na neku spolnu infekciju, te bi bilo poželjno odrediti o kakvom se uzročniku upale radi. U ovakvim se slučajevima preporuča učiniti cervikalni obrisak na Chlamidyu, Mycoplasmu, Ureaplasmu, aerobe i anaerobe. Isto tako i kod partnera se može učiniti mikrobakteriološka pretraga urina i ejakulata. Tek će ciljana upotreba antibiotika uroditi plodom, a ukoliko se identificira infekcija kod jednog od partnera preporučiti će se liječenje u oba partnera.