zbunjena

nikolina

postovana dr.Kupesic,molim Vas da mi razjasnite nesto sto me vec dulje muci te ne znam sto poduzeti:
posjetila sam privatnog ginekologa zbog zelje za uzimanje kontracepcijskih pilula
prepisane su mi pilule diane-35 s napomenom da ih pocnem piti 5 dana ciklusa no u uputama sam procitala da se pocinju piti 1 dana
sto da radim?
cak sam i cula da ukoliko se pocnu piti od 5 dana prvi ciklus zastita od trudnoce nije ocuvana
puno hvala unaprijed
nikolina

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana Nikolina,
Oba odgovora su pravilna: neki ginekolozi savjetuju upotrebu kontraceptiva od petog dana ciklusa (prvi ciklus), a drugi preporučaju primjenu od prvog dana ciklusa.
Ne morate se plašiti neželjenog začeća, jer i u jednom i u drugom slučaju primjena Diana 35 smatra se doista pouzdanim kontracepcijskim sredstvom.