zadak

sonja

Cijenjena,
u 37+ sam tjednu trudnoce i beba je u polozaju: uzduzni zadak. Najvecim dijelom trudnoce bili smo poprecni zadak, zatim kratko vrijeme oko 33 tjedna s glavicom dolje da bi se opet vratili na zadak. Zanimaju me koje su sanse za prirodan porod zadkom - koji su faktori relevantni , odnosno carskim rezom. Isto tako kolika je mogucnost za okret u pravilan polozaj kroz ova zadnja tri tjedna.
Puno hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Postoji mogućnost spontanog okreta fetusa i u ovoj gestacijskoj dobi, a odluka o dovršenju trudnoće (vaginalni porod ili carski rez) ovisi o lokalnom nalazu (ovorenost i zrelost cerviksa) i intenzitetu i kvaliteti trudova i napredovanju poroda. Savjetujem Vam da odluku o načinu vođenja porođaja prepustite porodničaru u kojeg imate povjerenje, a koji će na temelju kliničkog iskustva, znanja i subjektivnog dojma procijentiti što je najbolje za Vas i Vašu bebu.