trudnoća

tina

Imala sam zahvat ab-a prije tjedan dana, jer sam neznajući da sam trudna, nastavila uzimati kontracepcijske pilule a i neke analgetike. Sve je prošlo u redu, samo me zanima da li u periodu dok ne dobijem iduću menstruaciju (doktor je rekao 4-6 tjedana nakon zahvata) mogu ostati trudna?

zahvaljujem.
tina

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Menstruacijsko krvarenje možete očekivati za 4 do 6 tjedana, te Vam savjetujem oprez jer se teoretski i u ovom ciklusu može desiti trudnoća (iako je šansa veoma mala, ona se nikada ne može apsolutno isključiti, te je bolje razmisliti o metodi kontracepcije).