Zadebljanje maternice

Matea23

Poštovani doktore, zadnja menstruacija mi je bila 27.1., u 2 mj nije došla, napravila sam 3.3 jedan test i 10.3. drugi, oba su negativna, otišla sam i na pregled gdje mi je doktor rekao da je zadebljana maternica da to može bit i pred menstruaciju, a i u trudnoći i da opet napravim test, pa me zanima šta Vi mislite o tome? Da li postoji mogućnost trudnoće iako koristimo zaštitu ( kondom) i provjerimo svaki put poslije odnosa ili je možda ovolucija taj mj izostala.Možda da mi preporučite koji test je najbolji za tak rano otkrivanje ako je riječ o trudnoći.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako pravilno koristite zaštitu (kondom) ne postoji mogućnost trudnoće. Ne znam što je liječnik mislio pod 'zadebljanjem', ali trudnoća se ultrazvučno vidi s otprilike 5 tjedana amenoreje (dakle, tjedan dana po izostanku menstruacije). Sa 6 tjedana amenoreje (dva tjedna kašnjenja) se vidi plod.

Matea23

Poštovani doktore, hvala Vam na odgovoru.Naime od tada sam napravila opet test kako mi je doktor rekao, opet je negativan, a menstruacija nije došla? Doktor na pregledu ništa primjetio nije osim tog zadebljanja, ne znam koji je razlog nedolaska menstruacije.Lp

Matea23

Poštovani doktore, hvala Vam na odgovoru.Napravila sam opet test nakon par dana bio je negativan, ne znam koji je razlog zašto menstruacija ne dolazi, doktor na pregledu je vidio samo to zadebljanje, a nakon 7 tj odkad je nema mislim da bi već vidio da je riječ o trudnoći.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u pitanju je hormosnki disbalans. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih desetak dana, savjetujem da se javite liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje (duphaston)