Zakašnjela ovulacija?

lidija.p.

Imam 32 godine .Zadnje menstruacije su bile 24.11 ,29.12..
Od 8.1-14.1 (kada su mi trebali biti plodni dani )imala sam oskudno blago roza ,svjetlo smeđi iscjedak,popraćen blagim bolovima .Taj iscjedak je trajao 6 dana ,poslije toga od 15.1-18.1 bijeli gust mliječan iscjedak ,od 19.1-do 20.1 vodeni iscjedak gačice su mi bile mokre ,od 20.1 do danas 22.1 imam proziran vodeni iscjedaki i kao bjelanjak koji se rasteže do 5,6 cm.Ništa mi nije jasno dali mi je ovulacija kasnila,te došla sada (jer taj rastezljiv iscjedak sam imala vrlo malo jako oskudno kada sam imala i taj smeđi)?Trebala bi dobiti M sada 29.1 .Jel moguće da sada ovuliram ,i da mi M dođe na vrijeme (do menstruacije imam točno 7 dana)ili je to čak malo rano ,,,vremenski ?Dali je moguće procuriti 7 dana nakon ovulacije?..Kakav je iscjedak poslije ovulacije,jer sam sada stvarno zbunjena?.Takav smeđi ,roza iscjedak sam imala u 10/2020 M je izostala ,od doktorice sam dobila duphaston i procurila sam 5 dana nakon prestanka terapije.Na UZV je tada sve bilo uredu,kao i papa test.Neznam što se dešava,vjerovatno će mi ovaj mjesec opet M izostati ..Sp.odnose nisam imala od 9 mj prošle godine.Molim vaše mišljenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, samo na temelju iscjetka ne može se znati da li je ili kada će biti ovulacija. U vrijeme oko ovulacije iscjedak je obilan, vodenast i rastezljiv. Moguće je i ovulacijsko krvarenje. Za dokazati (ili predvidjeti ovulaciju) potrebno je uraditi analizu hormona (LH, progesterona) ili uraditi ultrazvučni pregled.