Zanima me...

Marija

Poštovani,
molim da mi odgovorite na slijedeća pitanja:

1. Kako utječu neliječene gljivične infekcije na plod na kraju 1. i početku 2. tromjesječja trudnoće

2. Koliki je minimalni, odnosno preporučljivi razmak nakon 6-mjesečnog uzimanja Diane-35 i planiranog začeća

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Marija,
infekcije rodnice češće dovode do pobačaja i prijevremenih poroda. Za vrijeme poroda moguća je infekcija novorođenčeta.
Ukoliko planirate trudnoće, a uzimate hormonsku kontracepciju (HK)preporuča se prestati s HK najmanje tri mjeseca.