2 pilule odjednom

Iva

Pijem pilule Triquilar svakodnevno u 23.30 Danas sam je normalno popila, ali nedugo nakon toga imala sam proljev. Na WC sam išla samo jedanput, vjerojatno je neka hrana bila pokvarena, i poslije toga sam se dobro osjecala. Buduci da je proljev nastupio svega 30 minuta nakon uzimanja tablete, bila sam zabrinuta. Uzela sam drugu tabletu, istu takvu (bijelu) iz rezervnog pakiranja nakon sat vremena. Jesam li dobro postupila i jesu li moguće neke štetne posljedice

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana!
Smatram da nije trebalo uzeti dvostruku dozu oralnog kontraceptiva s obzirom da u roku od 30 minuta nije moglo doći do njezine resorpcije u crijevu.

Iva

Jesu li moguće neke štetne posljedice zbog uzimanja dvostruke doze u istom danu, trebam li nastaviti piti ostatak kutije normalno

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Dvije pilule koje ste konzumirali, definitivno neće rezultirati nikakvom neželjenom posljedicom, jer su doze hormona u ovim kontraceptivima izrazito niske. Savjetujem da nastavite piti preostali dio oralnih kontraceptiva.