pobačaj

Katarina

Prije 4 dana imala sam spontani pobačaj sa 19 tj trudnoće.Primljena sam u
bolnicu 2 dana prije bez ikakvih naznaka o tome,bez bolova ili krvarenja već
zbog zahvata,serklaže.U tih par dana meni je bilo sve gore i imala sam
spontani pobačaj dviju curica.U nalazu cervikalnog brisa nađena mi je
bakterija beta hem.streptokok grupe D.Zanima me da li je ta bakterija
uzokovala pobačaj i na koji način se on mogao spriječiti.Molim vas da mi
objasnite jer moje curice su bile već velike i potpuno zdrave i neću se
smiriti dok ne saznam zašto se to dogodilo. Molim Vas pomozite mi!
Unaprijed hvala!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Iskreno žalim zbog nesretnog događaja i suosjećam s Vama. Precizan odgovor na Vaše pitanje može dati samo patohistološki nalaz koji će pokazati uzrok smrti blizankinja (upalne promjene na posteljici, koje govore u prilog korioamnionitisa; tromboembolički incident na posteljičnom tkivu; kariotipizacija plodova itd.)
Uzroci spontanog gubitka trudnoće veoma su raznoliki i mogu biti infektivne prirode, imunološkog porijekla, zbog anomalije maternice, insuficijencije posteljice i sl, te bih savjetovala da prije ponovnog planiranja trudnoće učinite detaljnu prekoncepcijsku analizu koja će ocijeniti zdravlje Vašeg reprodukcijskog sustava i otkriti razlog ovog nemilog događaja.