ABORTUSI

IRIS

Štovani,
imam 31 godinu.Nisam udana i nemam djece.Imala sam dva abortusa,
jedan 1993,a drugi 1995 godine.Zao mi je,al nisam bila u mogucnosti radjati u to vrijeme.Sad me interesira da li su oni ostavili neke poslijedice na meni.Moram vam reci da nikad nisam imala nikakvih ginekoloških problema i da menstruacije imam vrlo uredne i bez ikakvih bolova i sl.Papa test radim redovno i uvijek je bio dobar.Nedavno sam bila i na color dopleru i materica i jajnici su mi dobri.Imam u planu trudnocu i zato vas molim da mi odgovorite imaju li ti abortusi ipak veze.
Hvala puno.

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Iris,
namjerni pobačaj može biti uzrokom neplodnosti, zbog posljedica upale.
Savjet je: planirajte trudnoći i pričekajte rezultat. Ukoliko nakon godinu dana ne ostanete trudni javite se ginekologu koji je utvrditi zbog čega ne dolazi do trudnoće.