??

Molim Vas odgovorite čimPrije!

Poštovani!

3 dana imala sam smeđkast iscjedak i danas nakon spolnog odnosa sam prokrvarila, ali malo. Malo me boli trbuh. Mjesečnicu sam imala prije 2 tjedna. Što bi to moglo biti?
može još nekoliko pitanja? Što je miom?kako se liječi?da li utječe na trudnoću?
Hvala unaprijed!

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana,
Za vrijeme ovulacije (koja nastaje oko 14. dana računajući od 1. dana posljdnje menstruacije) može nastupiti oskudno krvarenje i bolnost u donjem dijelu trbuha.
Miom je dobroćudni tumor maternice koji se često javlja. Ukoliko postoje smetnje zbog mioma, neuredna, obilna krvarenja, bolovi ili ukoliko je njegova veličina poput veće šake tada se preporuča operativni zahvat. U najvećem broju slučajeva miom maternice u trudnoći ne pravi smetnje, odnosno trudnoća se normalno razvija.