ADEXA

Poštovani, molim Vas mišljenje o Adexa kontracepcijskim pilulama. Naime godinama sam koristila diane, a kako sam prije 8 mjeseci rodila sada bih htjela prijeći na neke druge pilule pošto za diane kažu da su dosta jake. Što bi mi Vi preporučili, gin.mi je rekao da mi preporučuje Adaxa pilule jer su one sa malom dozom hormona i kao najmanje štete ou odnosu na druge....
Unaprijed hvala na odgovoru!
LP!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da možete poslušati savjet svog ginekologa.

anayin

Poštovani,

zanima me cijena Adexa pilula?

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam zaista. Oko 60-70 kuna blister ali ima i za tri mjeseca pa je povoljnije.

anayin

Poštovani,

pijem Adexa pilule gotovo godinu dana. Trenutno uzimam i Cefaleksin te me zanima utječe li on ikako na djelovanje pilula?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

Vesnna

Postovani,

Pocela sam piti Adexa pilule 19.6. Na prvi dan menstruacije. Nakon toga mi je menstruacija stala na dva dana i ponovno krenula od 22.6 i to vrlo obilna i bolny. Jednakom intenzitetom traje jos i danas. Sto se dogada?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možda 19. nije bio prvi dan menstruacije. Nastavite s uzimanjem tableta i krvarenje će stati. Ukoliko ne stane u iduća dva do tri dana javite se liječniku.

Lylia

Postovani,

Pijem Ospamox bid od 1g vec tjedan dana i trebala bi jos iducih par dana. danas bi takoder trebala popiti prvu Adexu jer mi je prvi dan ciklusa.

Utjece li taj antibiotik na Adexu?
Takodjer, od antibiotika imam rijeđu stolicu.. moze li to utjecati ?

Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, antibiotik nema utjecaja na kontracepciju, kao niti rijetka stolica. Antibiotik može smanjiti učinkovitost kontraceptiva tek ako izazove proljev (3 do 4 vodenaste stolice na dan).

Lylia

Poštovani,

nakon popijene prve kutije adexe, imala sam pauzu, ali sam zaboravila popiti tabletu jučer, 7. dan , pa sam ju popila danas, znači kasnim 24 sata s novim pakiranjem adexe. U međuvremenu sam imala i odnos. Kolika je mogućnost trudnoće? i jeli potrebno popiti još jednu tabletu?

hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mala je šansa da će kašnjenje s prvom tabletom uspostaviti složeni proces ovulacije. Šansa za trudnoćom je tek puka teorija. Nastavite s uobičajenim uzimanjem.