Phd nalaz

Slavujica

Poštovani, možete li mi objasniti što na phd nalazu znači izraz "fibrozija korionskih resica". Naime to je uzrok gubitka bebe u 25 tj trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, fibroza korionskih resica govori o promjenama u mikorarhitekturi posteljice (stvaranje vezivnog tkiva) što je rezultiralo slabljenjem funkcije posteljice.

glissy

molim Vas misljenje o ovom nalazu i da li je moguce preostale tumorske stanice unistiti zracenjem koje je preporuceno.?kolika je sansa za izljecenjem ako govorimo u postocima.?

Materijal je Zučni kanal duljine 3 cm, promjera 1 cm, s račvistem i dva proksimalna kanala, svaki duljine O,5 cm i promjera 0,8 cm.U sredisnjem dijelu, u račvištu, vanjski promjera kanala je 1,6 cm, zadebljane cvrste stijenke histoloski transmuralno infiltrirane tumorskim tkivom gradenim od nakupina i pseudožlijezdanih formacija umjereno diferenciranih atipičnih epitelnih stanica unutar dezmoplastično promijenjene strome. Prisutna limfangioinvazija perineuraina invazija. Tumorsko tkivo zahvaća oba ogranka kanala, transmuralno infiltrira stijenke svih pregledanih žudnih kanala, širi se u okolno masno tkivo, početno infiltrira rubno vidljivo tkivo jetre, te dopire od lateralnog (oirkumferentnog) ruba resekcije. Na proskimalnom rubu resekcije oba kanala nalazi se tumorsko tkivo koje dopire /do lateralnog (cirkumferentnog) ruba resekcije oba kanala. Na distainom rubu resekcije žučnog kanala, u stijenci se nalazi umnoženo vezivo uz multinuklearne orijaske stanice tipa stranog tijela i strani materijal (kiruruški konci), dok je sam rub resekcije dijelom arteficijalno ostecen.Tumorskog tkiva se na opisanom rubu resekcije ne nalazi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nemam kompetencije za područje koje ne spada u domenu moje specijalnosti. Savjetujem da za mišljenje upitate Vašeg operatera.