After morning pill

Teica1209

Dobra vecer!
Imam redovite cikluse (26-28 dana)
Imala sam sa deckom spolni odnos bez zastite i rekao je da misli da nije svrsio u mene ( to je bilo 16.1-tad su mi bili plodni dani), Taj dan sam popila pilulu za dan poslije EllaOne (da budem sigurna) i imala sam nuspojave glavobolja i mucnina. I evo dobila sam menstruaciju danas (30.1), trebala mi je po kalendaru doci 01.02, uranila je 2 dana.
moje pitanje je :
1.da li je to menstruacija?
2. i ako pocnem piti kontracepciju hoce li mi se poremetiti ciklus?

Ivo Balenović, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o normalnoj menstruaciji. Kontraceotivi ne remete ciklus nego ga reguliraju.