ALBOTHYL

Nea

Poštovana,
već sam Vam ranije posala o dijagnosticiranom i liječenom HPV virusu visokog rizika i lječenju , kao i o želji da se mom partneru i meni ostvari željena trudnoća.
Skoro pa smo završili (po mišljenju ginekokologa) , zadnja terapija je sada 12 dana (svaki 2 dan) vaginalete Albothyl-a.
Nakon te terapije , po njegovim riječima, mogli bismo početi sa pokušajem ostvarivanja trudnoće.
Svakako se pridržavamo odnosa sa prezervativom i to još od 11 mj 2001 kada je i ustanovljen taj virus.
Međutim , u toku zadnjeg odnosa , pukao je prezervativ , a ujedno su mi to bili i plodni dani.
Zanima me da li je moguće da Albothyl tablete mogu naštetiti eventualnom zametku (postoji mogućnost) , ili mogu bez straha od posljedica nastaviti terapiju

Unaprijed se zahvaljujem i srdačno Vas pozdravljam,

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Albothyl je snažno kaustičko sredstvo (sulfonska kiselina s metakrezolom) kojeuništava cilindrični epitel i pospješuje reepitelizaciju pločastim epitelom. Njegova se primjena ne savjetuje tijekom trudnoće, kao niti u fazi zanošenja. Mala je mogućnost da je prilikom prsnuća kondoma došlo do zanošenja s obzirom na snažan toksični učinak Albothyla na spermije.