neodgovornost

anita

Imala sam spolni odnos bez zaštite kad su mi bili plodni dani. Dečko nije svršio u mene ali se ipak bojim. Kolika je mogućnost da zatrudnim? Nakon koliko se može saznati da li sam trudna?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ne može se sa sigurnošću isključiti mogućnost da ste zanijeli iako Vaš partner nije ejakulirao u Vašu rodnicu tijekom snošaja, iako je mogućnost za takav ishod doista minimalna. Da li ste trudni ili ne možete saznati 10 do 14 dana od trenutka ovulacije ukoliko učinite beta hCG iz krvi. Testovi iz urina manje su precizni i često puta lažnog nalaza te se mogu koristiti nekoliko dana nakon izostanka menstruacijskog krvarenja.