Alergija

gogac

Poštovana doktorice,
nalazi se u 5 mjesecu trudnoće,nedavno me uhvatila alergija u obliku hunjavice i kihanja.Moje pitanje glasi da li moja alergijska reakcija može na neki način utjecati na dijete,također me zanima da li u slučaju da ne mogu izdržati alergiju mogu popiti kakav lijek, prije trudnoće pila sam Telfast, ali sada sam pročitala u uputsvu da se ne preporuča trudnicama.
Unaprijed zahvalna.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Alergijske reakcije u 2. i 3. tromjesečju trudnoće ne bi smjele utjecati na razvoj ploda. Ukoliko će se simptomi pogoršavati savjetuje se konzultacija s alergologom.