pitanja 2

Snjezana

Postovana dr.Kupesic,

Puno Vam hvala na odgovore (naziv:pitanja sa 17.07.02), a buduci da i pored terapije ponavljaju se kontaktna krvarenja, sad sam sigurna da se javljaju radi lezije perineuma, zeljela bi znati dali je moguce da kako prolazi vise vremena od poroda, lezije zazdrave i ovo krvarenje nestane sa tijekom vremena ili stanje je definitivno i mogu li uzimati oralnu kontracepciju uz ovakvo krvarenje, znajuci da su svi drugi neophodni nalazi uredni? Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Lezija perineuma s vremenom će zacijeliti i kontaktna krvarenja će prestati. Ovo stanje nipošto nije kontraindikacija za primjenu kontraceptiva koje ukoliko su laboratorijski testovi u granicama normale možete započeti koristiti.