amniocinteza

andreja

Poštovana docentice Kupešić,

nalazim se u 16-tom tjednu trdnoće( IVFpostupak, blizanačka trudnoća).Meni je 34godine i 7 mjeseci,a suprugu 38 godina.
Što se tiče trudnoće za sada je sve u redu.Zanima me , da li je
potrebna amniocinteza, s obzirom na godine i IVF postupak.

Unaprijed se zahvaljujem

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S obzirom da se radi o graničnoj dobi, odluka o eventualnoj amniocentezi može se donijeti nakon genetskog savjetovanja sa specijalistom iz tog područja. Tijekom genetskog savjetovanja uzet će se detaljni podaci o familijarnoj anamnezi Vas i Vašeg supruga, prethodnim trudnoćama, rezultatu ultrazvučnih pretraga i eventualnih triple testova. Tek nakon uvida u predočene podatke može se odgovorno donijeti odluka raditi amniocentezu ili ne.