amniocinteza

Romana

Poštovani, u 14. sam tjednu trudnoće, koja je za sada posve uredna. Imam 36 godina i to mi je druga trudnoća. Upućena sam na amniocintezu. Zanima me koliko je to rizičan postupak (za dijete) te da li je obavezan. Također molim informaciju da li je potrebno mirovanje nakon postupka i u kojem trajanju. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Romana, ukoliko ste zanijeli sa 36 godina tada Vam, je potrebna amniocenteza i ukoliko prethodna trudnoća nije završila sa rađanjem zdravog djeteta. Ukoliko pak jest za početak je potrebno učiniti Trostruki test u KBC Petrova 13 i s tim nalazom se javiti u Trudničku ambulantu srijedom od 8-12 kako bi se razmotrila indikacija za ranu ACZ.