epiduralna

tina

Poštovani,
zanima me u kojim slučajevima je epiduralna analgezija kotraindicirana. Ja imam dugogodišnjih problema s kralježnicom i dijagnosticirana mi je protruzija diskusa L4-L5. Da li ja mogu primiti epiduralnu analgeziju pri porodu, odnosno da li bi ista imala efekta s obzirom na moje stanje?
Zahvaljujem uanprijed.

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Tina, anestezilog mora odlučiti da li je za vas dobro da dobijete epiduralnu analgeziju iako ja mislim da u Vašem slučaju će se teže odlučiti za takvu aktivnost. Inače posebnih kontraindikacija osim nekih lijekova protiv zgrušavanja krvi ukoliko osoba uzima nema!