analize

dragana

Uradjene su mi neke analize i dobijeni su sledeci rezultati:

1. mycoplasma IST : zasejane podloge ostale su sterilne

2. Vaginalni sekret: III grupa

3. Chlamydia test: HI pozitivan

O chlamydiji sam orijentaciono obavestena, znam za nacin na koji deluje ali mi, recimo, nije poznato da li duzina prisustva same bakterije u organizmu zene ima srazmerna ostecenja jajovoda ili to zavisi od organizma zene i nekih drugih faktora. Ja imam 28 godina i nisam menjala partnera u poslednjih 7 godina. Pokusavam da ostanem u drugom stanju vise od godinu dana i danas sam dobila sve ove analize.Krvna slika i pregled urina su u redu.

Hvala unapred

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Klamidijsku infekciju svakako treba liječiti u oba partnera, zbog čega biste se trebali informirali kod nadležnog liječnika. Nakon izlječenja akutne infekcije trebala bi se ispitati prohodnost jajovoda i funkcionalno stanje jajovoda, kako bi se procjenila Vaša reprodukcijska sposobnost.