Kondilomi

Sandra

Poštovana dr. Kupešić,
(33 god, udana, dvoje djece)
Već godinu dana vodim borbu s kondilomima,a situacija je sljedeća:
- nakon terapije s podofilinom, situacija ne promjenjena (ginekolog)
- nakon terapije s interferon masti situacija ne promjenjena(ginekolog)
- nakon 6 tjedana Aldare kreme situacija ne promjenjena (osobno na preporuku gin.)
- ponovo podofilin (dermatovenerolog)
- sva tri Papa testa su uredna (osim male upale)
- pijem preparate za podizanje imuniteta (aloa vera, vitamini i sl.)
Odnos sa suprugom u zadnjih godinu dana imam vrlo rijetko (isključivo s kondomom) jer sam stalno pod terapijom, to sve skupa čini me depresivnom. Zato Vas molim za savjet,što i kako dalje? Da li su nužne daljnje terapije i koje kad ove nisu uspješne?
Zahvaljujem se na mogućem odgovoru.
Sandra

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Na žalost Vi ste doista pokušali s ciljanom terapijom koja se uobičajeno provodi kod kondiloma i najčešće rezultira uspjehom ili bar privremenim poboljšanjem. Ukoliko nije došlo do povlačenja lezija na podofilin, interferon i Aldara kremu, možete još pokušati s BCA/TCA (bi i trikloracetatnom kiselinom),krioterapijom, elektrokautrizacijom,terapiju CO2 laserom ili lokalnom ekscizijom. Terapiju bi bilo najpoželjnije provoditi u centru koji ima iskustvo s lezijama ovakvog tipa (npr Centar za onkologiju Klinike u Petrovoj).