Antibiotici i žensko zdravlje

Considerd

Pošzovani prije sedam dana sam uzimala 14 dana antibiotike Klavobel bid 875mg/125 mg amoksicilin,klavulanska kiselina zbog bekzerijske upale uha. Uzimala sam probiotike za crijeva no ne za žensko zdravlje. Sada imam covid zadnji dani izolacije. Imam bolove čini mi se u maternici. Zakazala sam svoj termin u ginekologa rekla mi je medincinska iz ginekološke ordinacije da će me nazvati sutra da mi preporuči probiotike. Nalazi papa i sve zadnjih godina je uredno spolne odnose nisam imala doduše bilo je miom i krvarenje al sam se izlječila. Kakve posljedice može imati to što nisam uzimala probiotike za žensko zdravlje u vrijeme uzimanja antibiotika i hoće li mi sada biti pomoći?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neće biti nikakvih posljedica. Probiotici nisu neophodni uz antibiotsku terapiju ali se preporučuju jer pomažu u uspostavi normalne mikrovaginalne flore.

Considerd

Hvala na odgovoru. Bila sam danas u ginekologice. Kaže da me boljeo miom. Dobila sam Duphaston 10 mg tablete i Rojazol 7 vagitorija(mikonazolnitrat )200 mg

Ivo Balenović, dr. med.

To je odgovarajuća terapija.