Antibiotik u trudnoći

katrin_kat

Poštovani, u 32.sam tjednu trudnoće.
Nalazi cervikalnih briseva su uredni (klamidija, trihomonas, urea/mikoplazma), ali piše fiziološka flora uz 5-10 PMN u vidnom polju. 19.1. sam završila turu Geonistina zbog upale koju je ginekolog uočio tijekom pregleda, u 11.mjesecu sam pila Klavocin radi parodontoze, u 12.mjesecu Xorimax radi bakterija u urinu (urinokultura sterilna). Uz to sam koristila prošli tjedan lokalno Betrion zbog krioterapije kondiloma i primila ovaj tjedan 2 anestezije radi vađenja zuba (nekroza zuba). Od 12.mjeseca uzimam vaginalno Utrogestan.

Radi nalaza briseva doktorica mi je prepisala Klavocin 7 dana i Geonistin. Brinem radi količine lijekova u trudnoći.
Molim savjet.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni lijekovi se slobodno mogu koristiti u trudnoći.