Visoki otkucaji srca

roberta9

Postovani,
Pijem Yasmin vec jedno 4 godine zbog neredovitog ciklusa te sam u zadnje vrijeme primjetila kako katkad ostanem bez daha, imam visoke otkucaje srca ili mi jednostavno dode slabo kada stojim pa moram sjesti. Zanima me moze li to biti povezano sa pilulama? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni simptomi nisu tipična nuspojava kontraceptiva. Oni mogu biti uzrokovani mnogim stanjima (hipo ili hipertenzija, hipoglikemija, anemija, srčana aritmija, poremećaj u radu štitnjače...). Savjetujem pregled.