Azimed i logest

herzica

Pozdrav,

Lijepo Vas molim informaciju. Logest pilule sam pocela piti 14.07. Na 1. Dan mjesecnice. Danas sam dobila antibiotik azimed radi uboda insekta i otekline. Doktorica mi je rekla da ako je pauza izmedju uzimanja lijekova velika(logest pijem u 15h), ako azimed popijem u ponoc(danas dvije tablete i sutra jos jednu),da nece utjecati na smanjenje ucinkovitosti kontracepcije. Ljekarnica mi je rekla da lijekobi uzjecu jedan na drugi.
Molim Vas Informaciju je li potrebno kotistiti dodatnu zastitu protiv trudnoce ukoliko lijekove pijem u preporuceno doba i ako da do kada je potrebna dodatna zastita?
Unaprijed hvala,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Azimed ne smanjuje učinkovitost kontraceptiva.

herzica

Postovani,
Zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.