bakterije

Anja

Poštovana dr.Kupešić,

zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Na Vaš savjet zatražila sam uputnicu za urinokulturu, a u međuvremenu mi je doktorica prepisala Klavocin za entercoccus faecalis i Klebsiella pneumoniae koji su pronađeni u brisu cervixa.

Vi spominjete Nolicin, a budući da sam trudnica zanima me da li je KLAVOCIN opasan u trudnoći ili je to isto poput Nolicina jer kao što sam prije navela trudna sam sada 15tj+1 pa ne bih htjela riskirati s lijekovima.

Srdačan pozdrav

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Klavocin možete bez straha koristiti u trudnoći. Što se tiče Nolicina, on se smatra uroantiseptikom koji se može koristiti kao nastavak antibiotskog liječenja. Svakako, prije uvođenja bilo kakve terapije preporuča se kontaktirati nadležnog liječnika koji je upoznat s gestacijskom dobi i Vašim komplikacijama.