Bakterije!

Jasna

Imam 29 godina. Radila sam cervikalne briseve na aerobne, anaerobne
bakterije, klamidiju, mycoplasmu i ureoplasmu, te su mi izolirane
bakterije Streptoccocus gr. B i Enterococcus.Str. je reagirala - 3 na Amplicin, Cefaleksin, Eritromicin, Azitromicin, Gentamicin, Nitrofurantoin,
Norfloksacin i Ciprofloksacin, a Enterokoki 3 na Amplicin, Norfloksacin
i Ciprofloksacin, pa Vas molim da mi kaľete da li su te bakterije opasne, da li su u velikom broju prisutne,smijem li planirati trudnoću, te da li mi je doktor pravilno propisao Nolicin tablete i Geonostin vaginalete. naime pročitala sam za Nolicin u uputstvu da ne djeluje na streptokoke, pa mi nije jasno. Unaprijed hvala,
Jasna

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Jasna,

nakon terapije potrebno je ponoviti cervikalni bris, a nakon toga ukoliko je cervikalni bris sterilan planirajte trudnoću.