Beta hcg

Tristy90

Postovani doktore...ako mi je beta hcg danas bila 1200 I/UL ref vrij.<2.67...kada mogu ocekivati njezino duplanje? Da li je to 48-72h ili vise?

Ivo Balenović, dr. med.

Otprilike svaka dva dana se vrijednost udvostručuje.

Tristy90

Hvala na odgovoru...jos Vas molim da mi objasnite...ako su u pravilnom ciklusu 28 dana plodni dani od 11.tog do 15-tog dana ciklusa da li je plodan dan deseti dan ciklusa ili nije? Npr.zadnja mjesecnica je 1.3.. da li je onda 10.3 plodan dan ili tek 11-17? I da li spermiji uvijek zive od 24 do 72h? Jesu li nakon 72h i dalje sposobni da oplode jajnu stanicu?ili nisu? Hvala na odgovoru i na razumjevanju .

Ivo Balenović, dr. med.

Spermiji žive do 72 sata, a jajna stanica je sposobna za oplodnju do 24 sata nakon ovulacije. Ne može se znati kada je točno nastupila ovulacija, ali u 28 dnevnom ciklusu je 14. dana. Tako da se prema duljini života spermija otprilike računaju plodni dani.

Tristy90

Znaci ako pouzdano znamo da nam je npr.ovulacija 13 -dan ciklusa onda nam je 10-ti ,11-ti i 12-ti dan ciklusa plodan dan a 9 dan ciklusa u tom ciklusu nije plodan dan? jesam dobro shvatila?

Ivo Balenović, dr. med.

Upravo tako. Ako ste sigurni da je ovulacija bila 13. dan.

Tamara00177

Postovani,
Molim Vas misljenje.
Zadnja menstruacija bila je 15.4.2018.
Jedini dan kada je moglo nastupiti zacece je 2.5.2018.
Petak, 18.5.2018 u 17h beta hcg iznosi 88.
Danas, utorak, 12.5.2018 u 8:30h beta hcg iznosi 282.
Mislite da je trudnoca uredu za sada?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim vrijednostima radi se o urednom porastu. Beta hcg se udvostručuje otprilike svaka dva dana.