Mogućnost trudnoće

Maja977

Postovani,
Može li djevojka ostati trudna od trljanja spolnih organa ako ima tanke hlace i gace, a decko je bez odjece? Dakle radi se o danu nakon posljednjeg dana mjesecnice (6. dan ciklusa) i nije bilo penetracije ni ejakulacije (nije ni vremenski bila blizu). Dakle sve je bilo potpuno suho i trajalo je nekih 5-10 minuta. Trebam li raditi test za teudnoću i ako se dogodi ejakulacija moze li se dogoditi oplodnja preko odjece? Hvala na razumijevanju i strpljenju!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne može doći do oplodnje.

cosmos

Poštovani,
moja situacija je sljedeca: menstruaciju sam dobila 25.4. (40.dan ciklusa, inace mi nikad toliko nije kasnila) i trajala je 5 dana, stoga da sam za to vrijeme bila na moru (promjena klime) i danas (18.dan ciklusa) sam osjetila blage grceve i imam blago krvarenje. Spolni odnos sa deckom sam imala 2.5. Da li postoji mogucnost trudnoce ili je samo menstrualni poremećaj?
Hvala unaprijed.
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite test na trudnoću. Vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju i bolovima, ali obzirom na datum kada je bio odnos ne možemo isključiti niti mogućnost implantacijskog krvarenja.

bubi1.2.3.

Postovani,
Imao sam nezasticen odnos s djevojkom na zadnji dan menstruacije. Ciklusi su joj inace pravilni u trajanju od 30 +- 2 dana, a sama menstruacija traje 6-7 dana. Uz to djevojka boluje od mikrocisticnih jajnika, ali ne konzumira kontracepcijsku terapiju.
Odnos je bio 7. dan, posljednji dan menstruacije. Odnos je bio nezasticen, medutim nisam ejakulirao u rodnicu vec sam ejakulirao ubrzo nakon izlaska iz rodnice (cca 10 sekundi).

Zanima me postoji li mogucnost trudnoce u ovom slucaju.

Hvala unaprijed

kitty01

Pozdrav! Zadnja menstruacija mi je bila 4.5. i trajala 4 dana. Inace imam probleme sa menstrualnim ciklusima i posljednih 4 su trajali 36-46 dana. Sada me zanima da li postoji mogucnost da sam trudna, ukoliko sam bila sa deckom 13.5. i buduci da se samozadovoljavao, da mu nije ostalo sperme na prstima. Medutim to su zaista zaista male kolicine ukoliko je uopce i bilo, a zatim je mene zadovoljavao prstom. Hvala puno.

kitty01

I nismo imali odnos. Nevina sam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani bubi, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana kitty01, ne postoji mogućnost trudnoće.

žare31

Poštovani,

Naime, zadnju menstruaciju sam imala 16. travnja te zadnjih pet mj. menstruacija mi dolazi u okviru 29-30 dana u pravilu,dok du mi prije znale dolaziti i 26-34 dana. Nezaštićeni spolni odnos sam imala 22. na 23. travnja ( 8. dan zavšetka menstruacije) te je ejakulacija bila van rodnice ( cca 5 sec. nakon izlaska iz rodnice ). Isto tako, imam problem u vezi mikrocisticnih jajnika te ne uzimam nikakvu terapiju. Drugi spolni odnos je bio 12. svibnja ( nezaštićen ) bez ejakulacije u rodnicu ( ejakulacija van rodnice ) te nakon toga u razmaku od 4-5 sati sam imala ponovni nezašitćeni odnos. Zanima me postoji li mogućnost od neželjene trudnoće iz razloga što sam menstruaciju trebala dobiti 15. svibnja no i dalje je nema , a ja ne osjećam neke znakove dolaska ( točnije nabubrile su mi grudi , ali bez bolova ) ? Hvala i lijep pozdrav !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće teoretska, no budući da Vam menstruacija kasni savjetujem da učinite test.

Lara1a

Poštovani, zadnja menstruacija mi je bila 20.4. I trajala je 5 dana. Imala sam spolni odnos s deckom 11.5. Kada su mi po kalendaru bili neplodni dani. Ciklusi mi traju nekih 28 dana s time da mi nekad zna kasniti koji dan menstruacija. Odnos je bio s kondomom i kondom je pred kraj puknuo i nakon ondosa mi je decko gurnuo penis bez kondoma ali nije bilo predsjemene tekucine niti ista slicno te je svrsio tek nekih 5 do 10 minuta nakon odnosa. Danas mi je trebala doci menstruacija, imam malo bolne grudi i bolove u donjem dijelu kod jajnika. Uzasno se plasim i vec danima sam pod stresom na samu pomisao trudnoce. Molim Vas recite mi jesam li ostala trudna kojim slucajem jer se uzasno plasim jako sam mlada. Hvala unaprijed najljepsa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

DeathValens

Dobar dan, ovako. Imam 19 godina i uglavnom redovne menstruacije, znalo se desiti da mi je zakasnila tjedan dana ali bi to uglavnom bilo zbog stresa. Zatim sam dvije i pol godine pila kontracepcijske pilule Logest i sve je s te strane bilo uredu sto se tice menstruacije. E sad; 4.3.2018 godine sam prestala piti kontracepcijske pilule zbog sušenja rodnice i zbog nekih drugih problema, te sam dobila stvari 7.3-12.3 sve normalno. Zatim sam iduci mjesec dobila 6.4-11.4 takoder sve normalno. I evo sada mi kasne tocno 18 dana jer sam ih trebala dobiti 3.5 po menstrualnom kalendaru. 11.5 popodne sam napravila test (primatest) na trudnocu i bio je negativan, ne znam ima li kakve veze sto sam ga radila popodne pa je urin bio skoro pa i cist ili je test ipak pouzdan? Takoder danas sam bila na pregledu kod ginekologice, obavila mi je pregled spekulumom i palpacijom, a zatim poslije toga i ultrazvucnom sondom, njezino misljenje je da nisam trudna buduci da sam imala nezasticene odnose ali sa prekinutim snosajem. Ginekologica mi je presala duphaston tablete i rekla mi je u slucaju da ne dobijem menstruaciju pomocu tableta da se opet javim kod nje. Mene sada zanima, da li je moguce da se trudnoca ipak nije prikazala preko ultrazvucne sonde buduci da bi to onda bila rana trudnoca, ili bi se trudnoca sigurno pokazala? Pitam zato jer sam bila dosta nervozna i vise manje skvrcena i napeta, naravno opustila bi se kada bi mi gink. rekla, ili to nema veze s tim? Da li trebam napraviti jos jedan test za trudnocu da budem 100% sigurna ili ipak nisam trudna? I takoder ginekologica mi nije rekla da li vidi krv u maternici ili ne, rekla mi je samo da je moguce da mi je izostala ovulacija pa da je zato preskocila i menstruacija ali sam imala iscjedak tijekom mjeseca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na dužinu kašnjenja menstruacije, trudnoća bi se ultrazvučno već vidjela da je kojim slučajem došlo do oplodnje. Uzmite duphaston tablete kako Vam je propisala doktorica i nakon toga će doći menstruacija.