Betadin

Slavujica

Poštovani, u 26tt sam i dobila sam vaginalete Betadine,7 dana zaredom. Međutim,drugi dan stavljanja me pekla i žarila rodnica. Nije neizdrživo ali nije ni ugodno. Moj ginekolog je na odmoru i ne znam šta da radim. Da li da nastavim ili da tražim drugu terapiju?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na nuspojave savjetujem da prekinete terapiju. Vjerojatno se radi o preosjetljivosti na djelatnu tvar.

Slavujica

Hvala na odgovoru, prekinut ću s betadinom i početi s polygynax vaginaletama. Dao mi je 7 dana jedne pa 10dana druge.

Ivo Balenović, dr. med.

Uradite tako. Polygynax su vaginalete širokog spektra djelovanja i koriste se za lokalno liječenje upale rodnice.