Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Mogucnost trudnoce


Autor Poruka

123nez123

19.07.2019. 08:45

Postovani, inace imam redovite i tocne menstruacije (u dan) ali predzadnja je bila dosta oskudna, prvih dana je bila kao sto bih imala 5,6 dan. Izmedu te menstruacije i ove imala sam odnos sa deckom (nisu mi bili plodni dani te na pocetku intimnog odnosa nismo imali kondom ali smo kasnije uzeli i nije doslo do ejakulacije u meni) ova menstruacija mi kasni vec 4 dana, dojke su mi bolne kao inace pred menstruaciju te osjetim laganu bol malo kod jednog malo kod drugog jajnika. Naime, u zadnje vrijeme sam bila dosta izlozena stresu, imala sam fazu kada sam izgubila dosta kilograma u samo 2 tjedna, a sada se naglo vracam u formu te sam dobila nekakvu prehladu dan prije menstruacije. Je li moguce da kasni zbog tih cimbenika ili ipak postoji ikakva mogucnost od trudnoce? Hvala na odgovoru i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

19.07.2019. 14:25

Poštovana, gubitak kilograma i stres čest su čimbenik remećenja ciklusa i izostanka menstruacije. Vjerojatno je to u pitanju, no za svaki slučaj (budući da ste imali odnose) uradite test na trudnoću.

123nez123

22.07.2019. 21:50

Postovani, napravila sam Clearblue test trudnoce nakon 8 dana kasnjenja menstruacije, negativan je. Htjela sam vas jos pitati je li to dovoljan vremenski razmak da test pokaze tocne rezultate jer sam cula da testovi navodno vrijede tek od drugog tjedna kasnjenja menstruacije. Hvala i lijep pozdrav!

123nez123

23.07.2019. 09:30

I mislite li da je potrebno uciniti jos jedan u razmaku od par dana?

Ivo Balenović, dr. med.

23.07.2019. 19:15

Nema potrebe za još jednim testiranjem. Obzirom na vrijeme kad je urađen, test je pouzdan.