Betadine

Snezana

Postovana dr.Kupesic,

Hocu li osjetiti peckanje ili zarenje izazvano od Betadine vag. na mjesta gde su, ukoliko postoje, stare laceracije cerviksa, vagine ili perineuma?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S obzirom da je Betadine pripravak na bazi joda, nelagoda u vidu peckanja moguća je u slučaju akutnih oštećenja sluznice. Stoga zacjeljene laceracije genitalnog trakta ne bi smjele reagirati na primjenu vaginalnih pripravaka Betadina.

teic0

Postovani,

Doktorici koja mi je prepisala betadine i albothyl vaginalete sam zaboravila rec da prije nekih godinu dana sam imala TSH povisen 6,59, antitjela stitnjace isto povisena anti-TG 8,7, anti-TPO 311,7, hormoni stitnjace tireotropin, trijodtironin i slobodni tiroksin su u redu tj u ref.intervalima, nakon tog ih vise nisam kontrolirala. Smijem li koristiti vaginalete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete koristiti vaginalete.

teic0

Nakon 8.betadine vaginalete cini mi se da sam dobila kandidu, prilikom umetanja bilo je otezano i po prstu je bio grudasti/sirasti bijeli iscjedak. Nije mi jasno kako jer je betadine protiv gljivica, ja ga koristim zbog hpv-a i prije betadina nisam imala gljivice. Da prekinem koristenje i uzmem canesten?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete uzeti Canesten ili bilo koji drugi vaginalni antimikotik (Plimycol, Rojazol, Vagisan myko kombi...)