Problem sa hormonima

Aris.

(21 godina) redovni ciklusi
Lijep pozdrav, već neko vrijeme imam krvarenja netom prije ovulacije. Naime većmjesec dana čekam rezultat papa testa i rečeno mi je jučer da ću ga čekat još max mjesec dana... Zašto je to sve tako sporo ne znam, al dobro. Međutim već unazad nekoliko mjeseci imam strašne promjene raspoloženja i problem sa krvarenje pred ovulaciju. Menstroacija dolazi normalno i redovito. Jako je bolna otkako znam za sebe, ali pregrmim to. Vadila sam hormone kako je rečeno (3.dan ciklusa) i rezultate sam dugo čekala međutim došli su prvi gdje je Dhea 14.50, kortizol 539, prolaktin 564

Išla sam na ginekološki ultrazvuk i s njihove strane je sve u redu.
Neki dan sam vsdila opet hormone (21.-22.dan) i rekli su minimalno još tjedan dana da ću čekati rezultate, moja ginekologinja odlazi na godišnji i nemam pojma kad će me primiti da mi pogleda nalaze pa me zanima s obzirom da su neki hormoni iznad granica, zanima me koliko je zabrinjavajuće, brine me samo to što mi odlazi na godišnji i neće je biti skoro mjesec dana, a rečeno je da čim dođe da će pregledati sve nalaze

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko trenutno ne planirate trudnoću, mislim da bi oralna kontracepcija bila dobar izbor. Krvarenje oko ovulacije i bolnost menstruacija će prestati, a povišene vrijednosti DHEAS (pretpostavljam da se radi o mikromolima/L) vratiti u normalu.