bh kontrakcije

srce1301

doktore, dali su normalne bh kontrakcije? imam ih od 22 tjedna, sad sam u 25. ne događaju se puno puta na dan. otprilike 3-4x osjetim da mi je sve tvrdo, drži me skoro minutu pa pusti.
nisam još imala prilike pitati ginekologicu, idem kod nje tek za 2 tjedna pa bih stvarno htjela čuti Vaše mišljenje..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su BH kontrakcije onda je to normalno. Sugeriram Normabel, MG i isključiti upalu kao uzrok kontrakcija te cervikometriju.

srce1301

nije mi dalo mira pa sam jučer otišla pitati ginekologicu,ona je rekla da to nije normalno, ako bi ih imala više puta na dan nek se javim da mi da neke tablete da mi prestanu kontrakcije. nek izbjegavamo odnose i nek mirujem.
Vaš odgovor je sasvim drugačiji, pa sam sad zbunjena...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ja bih postupio ovako kao što sam napisao.

suncokret3001

Postovani,

trudna Sam 26 tj, imam 36 godina I ovo mi je druga trudnoca.
Od 15. tj. osjecam kontrakcije, stvrdne mi se donji dio stomaka uz osjecaj menstrualne boli, sve popusti nakon nekoliko sekundi, obicno kad promijenim polozaj.U 25. tj. moj ginekolog me zbog toga uputio NA hospitalizaciju, kontrakcija je bill oko 10-AK dnevno. U bolnici Sam kao terapiju dobila Cordipin 3*0,5 tablete I otpustena Sam uz preporuku mirovanja nakon 4 Dana. Uz to pijem I Mg 600 mg. Unatoc ovoj terapiji, I dalje osjecam kontrakcije, do 10- AK dnevno. Da jos napomenem, vaginalnimpregledom je ustanovljeno da Sam zatvorena, Ali je cerviks progodan do sredine kanala.Nalaz krvi, urina, urinokulture I briseva je uredan, sve je sterilno.
Kakva bi bila Vasa preporuka, da li ponovna hospitalizacija uz neku drug terapiju ( u prvoj trudnoci Sam od 32. tj. bila NA terapiji Partusistenom zbog istih problem a).
Strogo mirujem, lezim, Ali me te kontrakcije jako zabrinjavaju.Molim Vas za misljenje.
Hvala I lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija je dobra i učinkovita. Sugeriram CRP i DKS, KKS, kao i UZV kontrolu i cervikometriju za 2 tjedna.
Za sada je dovoljno mirovanje kod kuće.

Slavujica

Poštovani,
Ja sam tek sad shvatila da je već od 15og tjedna imam Bh kontrakcije ,ginekolog mi je već tada dao magnezij 1xdnevno. Sad sam 29tt i osjećam ih intenzivnije ali nisu češće. Nemam nikakve infekcije,a cerviks mi je od početka omekšan 2/3 članka,30 mm i ne mijenja se nalaz. Od 19tt sam na bolovanju i mirujem. Ne strogo ali ne sjedim dugo,ne šetam dugo,većinu sam dan qna lijevom boku. Ovo mi je druga trudnoća,prvu sam izgubila u 23tr,inducirani porod. Mene zanima da li postoji neki određeni broj tih Bh kontrakcija koji se može imati u danu? Da li one utječu na bebu ili na cerviks,te da li ja mogu popit nekad Normabel dok ne odem na pregled za 10 dana? Za Normabel pitam jer sam na clexanu infekcijama. Hvala najveća!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Braxton Hicks kontrakcije se mogu javiti vrlo rano u trudnoći i ne uzrokuju otvaranje cervikalnog kanala. One su sporadične i traju oko minutu. Normabel možete slobodno uzeti.

Slavujica

Hvala na odgovoru! Ugodan dan

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Također.